Дніпровський металургійний завод (ДМЗ, Дніпро), що входить до складу DCH Steel, презентував комплексну стратегію модернізації в рамках європейського «зеленого курсу». Основними етапами є будівництво електросталеплавильного комплексу (ЕСПК), а також перехід до відновлюваних джерел енергії. Передбачено також повне виведення з експлуатації коксохімічного виробництва підприємства. Це стратегічна ініціатива компанії, спрямована на декарбонізацію виробництва та підтримку енергетичної стійкості України.
У межах нової «зеленої» стратегії ДМЗ розглядає можливість модернізації потужностей прокатного цеху №2 (стан-550), будівництва сонячної електростанції (СЕС) або інших видів «зеленої» енергетики. Разом із будівництвом ЕСПК це дозволить випускати металопродукцію, що відповідатиме екологічним стандартам Європейського Союзу та вимогам транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM).
Проєкт сонячної електростанції передбачає використання сучасних двосторонніх сонячних панелей з високим коефіцієнтом корисної дії. Таке обладнання здатне перетворювати на електроенергію як пряме сонячне випромінювання, так і відбите від поверхні землі. Площа установки — близько 40 га, плановий обсяг генерації — приблизно 40 ГВт·год при встановленій потужності панелей 30 МВт. Об'єкт буде розташований на території колишнього коксохімічного майданчика підприємства. Інвестиції в проєкт складуть близько $15 млн.
«13 травня повністю зупинено коксохімічний майданчик підприємства, на базі якого планується будівництво джерел відновлюваної енергії. У свою чергу, будівництво ЕСПК вже знаходиться на стадії проєктування. Загалом ми розглядаємо ці ініціативи як важливий крок у екологічній трансформації нашої компанії. Розвиток об’єктів «зеленої» енергетики та перехід до електросталеплавильного виробництва — це внесок у майбутнє сталої металургії та підвищення конкурентоспроможності ДМЗ в умовах сучасних викликів», — зазначив генеральний директор ПрАТ «ДМЗ» Віталій Баш.
Довідка
DCH Investment Management – фінансово-промислова група компаній, яка керує інвестиціями у видобуток руди та металургію, машинобудування, нерухомість, страхування, банківський та готельний бізнес. Має багаторічний досвід ефективного інвестування в Україні.
DCH Steel – інтегрований гірничо-металургійний кластер групи DCH, до cкладу якого входять Дніпровський металургійний завод (Дніпро) та рудник Суха Балка (Кривий Ріг).
ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» – одне з найбільших металургійних підприємств України. На сьогоднішній день ДМЗ пропонує найбільший сортамент швелерів та кутиків, є єдиним українським виробником спецпрофілів для машинобудування та гірничодобувної промисловості.