Відкриття нового терміналу аеропорту для Харкова – подія досить грандіозна. По-перше, тепер харків’яни зможуть вирушати у далекі мандри безпосередньо зі свого рідного міста. По-друге, Харків виконав ще один норматив для здачі заліку з предмету «Готовність до Євро-2012». Слідом за реконструйованим стадіоном місто отримало новий аеровокзал. З цього приводу на площі перед терміналом зібрались кілька тисяч городян, а самим терміналом прогулювались перші особи нашоїдержави.
«Новий термінал відкриває Схід країни для інвесторів, які будуть вкладати кошти у розвиток регіону», - підкреслив Віктор Янукович, захоплено розглядаючи новий аеровокзальний комплекс.
За словами Президента те, як у Харкові готуються до Євро-2012 – наочний приклад успішної схеми ефективної взаємодії держави та бізнесу, яку можна використовувати і для розвитку країни в цілому.
Почувши настільки полум’яні промови від глави держави, журналісти не могли втриматись від нетерпіння, щоб на власні очі якнайшвидше побачити «свіжоспечене» харківське диво. Термінал виявився просторим та обладнаним за останнім словом техніки. На першому поверсі розташувався великий хол з касами. Навпрти – столики для реєстрації на рейси.
Як повідомив керівник дирекеції з будівництва Міжнародного аеропорту «Харків» Олександр Сивальньов, для відкриття міжнародного сполучення необхідно ще досить багато зробити.
«Тут ще доводитимуться IT-системи, системи аеропортової діяльності. Але працювати термінал буде. Спочатку розпочнуть роботу внутрішні лінії, а з жовтня-листопада, думаю, відкриємо рейси і за кордон», - говорить Сивальньов.
На другому поверсі новобудови розташувався прикордонний та митний контроль. Незважаючи на те, що стражі порядку знаходились на посту, пройти далі пункту пропуску мені-таки можливість випала. Прямо по курсу знаходться магазин duty free, який стимулює слиновідділення не гірше, ніж м’ясні відділи у магазинах за радянських скрутних часів.
Після того, як паспортний контроль та той чудовий магазинчик пройдено, ми потрапляємо у величезний зал очікування, з якого відкривається неймовірно гарний вид на злітну смугу. Щоправда, сама смуга поки що виглядає не так вражаюче, як термінал (за словами чиновників, її буде відкрито протягом наступного року).
Здійснивши самостійну екскурсію аеропортом, мені нічого не залишалось, як, переповненою почуттям гордості за країну, попрямувати до виходу. Але не так сталося, як гадалося. За скромним столиком поблизу булочної хлібзаводу «Куліничі» зручно розташувався Олександр Ярославський зі своїми друзями. Велика компанія, в якій був помічений батько Олександра Владиленовича і директор УЄФА з питань Євро-2012, скромно святкувала відкриття знакового для країни об’єкту. Без охорони, вільно почуваючись серед відвідувачів аеропорту, координатор підготовки Харкова до Євро по-хазяйськи приймав привітання та залюбки спілкувався з журналістами і простими мешканцями міста. «Розслаблятися поки що зарано, але всі об’єкти здамо вчасно”, - запевняв усіх Ярославський.
Не менший захват, ніж побачене в аеропорту, викликало і відвідання учбово-тренувальної бази «Металісту». Сучасна будівля, розташована в екологічно чистому районі, включає кілька житлових корпусів та чотири футбольних поля. Так співпало, що візит представників мас-медіа застав футболістів під час підготовки до гри з запорізьким «Металургом». Тому, замість споглядати пусті приміщення, ми змогли побачити досить багато. Наприклад, дізналися, чим харчуються футболісти. Нашим очам відкрився такий собі шведський стіл, де кожний гравець може обирати те, що йому найбільше до вподоби, з безлічі запропонованих страв. Також нам довелося познайомитись з роботою тренера з фізичної підготовки та реабілітації, який ретельно перевіряв хлопців після приїзду на базу. Ну а увечері весь Харків зібрався на площі біля аеропорту. Гостей вітали вітчизняні та зарубіжні зірки, а родзинкою свята став виступ культової групи «Океан Ельзи», яка просто «порвала» місцеву публіку.
Феєрверк нам довелось спостерігати вже з вікна автобуса, який стрімко мчав представників ЗМІ до трапу літака. Оскільки піротехнічні вироби були встановлені безпосередньо на злітній смузі, такий салют мав запам’ятатись надовго. Як і сам Харків, куди всі сподіваються повернутись вже наступного року, коли здадуть в експлуатацію новий дванадцятиповерховий готель у центрі міста та завершиться реконструкція старої будівлі аеровокзалу.
Нещодавно почув доволі цікаве висловлювання: «Нагорода за добру справу – це можливість зробити ще одну добру справу». Схоже, саме такою концепцією керується по життю бенефіціар групи DCH.
terrikon.dn.ua