Керівництво "УкрСиббанку" підтвердило намір домагатися повернення простроченої заборгованості засновників групи АІС перед цією банківською установою. Сума заборгованості становить 800 млн грн. Про це РБК - Україна повідомив заступник голови правління, начальник юридичного департаменту "УкрСиббанку" Сергій Панов.
"Ми послідовно реалізуємо комплекс заходів, спрямованих на стягнення заборгованості з недобросовісних позичальників. І АІС - один з найбільш показових у цьому відношенні прикладів", - зазначив Панов.
Нагадаємо, у 2007 р. "УкрСиббанк" видав кредити у розмірі близько 50 млн дол ТОВ "Автосервіс-Т", ТОВ "Авто-Холдинг", ТОВ "Інтер-Авто", ТОВ "Кременчуцький автоскладальний завод" (підприємства групи АІС). Поручителями за виданими під заставу майна групи АІС позиками з терміном погашення у квітні 2009 р. виступили Дмитро Святаш і Василь Поляков. Однак у 2009 р. обслуговування кредитів припинилося, внаслідок чого були порушені справи про банкрутство боржників. Заставне майно, в той же час, змінило кількох власників і в даний час належить ТОВ "Укрбізнес Лтд" та ТОВ "Легалплейс", які підконтрольні офшорним компаніям. Для стягнення заборгованості з Полякова та Святаша, як поручителів, з 2009 р. "УкрСиббанк" веде судові розгляди. Спроби поручителів оскаржити відповідні договори не увінчалися успіхом, у лютому 2012 р. Верховний Суд України визнав їх легітимними. На їх підставі банком були подані нові позови. За позовом до Святаша Дзержинський районний суд Харкова нещодавно прийняв рішення відмовити відповідачу у задоволенні апеляції і зобов'язав його повернути банку борг.
Відповідаючи на питання РБК - Україна про заяву АІС відносно того, що нібито має місце рейдерська атака, Сергій Панов підтвердив, що АТ "УкрСиббанк" співпрацює з групою DCH у галузі повернення заборгованості недобросовісних боржників: "Банк співпрацює з DCH по стягненню заборгованості з групи компаній АІС. Команда фахівців DCH має хороший досвід роботи у цій сфері і ми високого цінуємо допомогу, яку DCH надає Банку. Ми не готові коментувати "заяви АІС" про нібито захоплення бізнесу, але дуже дивно те, що особи, які будь-якими способами намагаються уникнути відповідальності, називають законні вимоги кредитора рейдерською атакою. Це не дасть їм ніяких плюсів. Все, що ми робимо, відповідає законам України і ні у кого не повинно бути сумнівів, що ми і далі будемо йти цим шляхом".
http://finance.rbc.ua