Бізнесмен Олександр Ярославський готовий реінвестувати отримані від продажу в кінці 2010-2011 р.р. черкаського "Азоту" і своєї частки в УкрСиббанку кошти в Україні, ставлячи умовою прибутковість інвестицій мінімум 15% річних, передає "Інтерфакс-Україна".
"Будь-який сектор, де можна дешево купити і дорого продати; будь-який сектор, який дає не менше 15% річних", - визначив бізнесмен можливі напрямки інвестицій журналістам у Давосі в кулуарах 8-го Українського ланчу, організованого Фондом Віктора Пінчука.
Він додав, що закордонні інвестиції навряд чи дадуть таку ж прибутковість, як українські.
Ярославський не став уточнювати, про які галузі йде мова, відзначивши лише, що не займається аграрним бізнесом, а також не бачить сьогодні сенсу інвестувати в хімію і металургію.
У той же час він повідомив, що має намір залишатися акціонером "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ), так як це найбільший в Україні завод потужністю переробки 18 млн тонн нафти на рік.
Говорячи про свою участь у підготовці до Євро-2012, бізнесмен зазначив: "Євро - це великі інвестиції в своє задоволення і задоволення харків'ян. Не можу сказати, що це інвестиції економічні, у мене ще бізнес є досить немаленький".
За його словами, сьогодні він володіє значним обсягом вільних грошових коштів, хоча вже зробив кілька досить великих угод, про які незабаром буде оголошено.
"Ви приблизно уявляєте, скільки кешу я отримав. Я їх не витратив, я їх вдало розмістив... Ви складіть ті гроші, які я виручив - це найбільша моя позиція", - сказав бізнесмен, відмовившись від подальшої деталізації.
При спробі журналістів оцінити вартість операції з продажу черкаського "Азоту" Дмитру Фірташу, Ярославський відповів словами "трохи менше" на цифру 900 млн доларів, в цілому зазначивши, що продав дорого і вчасно.
Він додав, що як і раніше самостійно займається керуванням свого бізнесу.
Ярославський також повідомив, що умови для його бізнесу останнім часом, швидше покращилися, ніж погіршилися. "Я скажу за себе: для мене вони як були, умови, так і є ... У мене завжди виходило працювати", - сказав він.
Відповідаючи на питання, чи не пов'язано поява на сайті його групи компанії DCH розділу "відносини з інвесторами" з намірами стати публічною компанією, бізнесмен сказав: "Все може бути, стежте, ми ще вас будемо дивувати".
Як повідомлялося, DCH створений на базі активів, що раніше носили неформальну назву "група УкрСиббанку" після того як два партнери цієї групи (А. Ярославський і Ернест Галієв) вирішили розділити активи і продати контрольну частку в УкрСиббанку французькому BNP Paribas. Ярославський остаточно вийшов з акціонерів банку наприкінці 2010 року, коли продав 18,57% акцій. Перед цим збори акціонерів прийняли рішення про збільшення статутного капіталу на 2,323 млрд грн - до 7,512 млрд грн.
Відповідно до сайту групи DCH, її активи зосереджені в сфері промисловості, фінансів, нерухомості, транспорті та спорті.
ukrrudprom.ua