У рамках програми суспільного контролю за підготовкою України до Євро-2012 столичні журналісти відвідали Харків. Представники національних ЗМІ мали можливість самостійно оцінити ступінь готовності основних об’єктів майбутнього ЧЄ та поспостерігати за перебігом робіт на них. «Родзинкою» прес-туру стала можливість поспілкуватись з Олександром Ярославським, власником групи DCH – генерального інвестора підготовки Харкова до Євро-2012.
- Група DCH стала одним з піонерів в Україні щодо інвестицій у інфраструктурні проекти. А наскільки місцева влада іде вам назустріч, з розумінням ставиться до вашої ініціативи? Чинять перепони чи навпаки, допомагають?
- Я відповім словами Григорія Михайловича Суркіса та пана Тейлора, які зазначили, що в Харкові робота ведеться спільними зусиллями, і влада іде назустріч бізнесу. Це насправді так. Я можу абсолютно впевнено сказати, що в нас немає ніяких протиріч та суперечних питань, є лише робочі моменти. Ми відчуваємо повну підтримку і обласної влади, і влади міста. Я кажу це не для красного слівця і не для телебачення, а тому, що так воно і є.
- Тобто, не було ніяких побоювань, що, мовляв, прийшла компанія, побудує собі аеропорт…
- Ну, вона «не прийшла».. Я тут живу з 1968 року, тому місцевій владі було досить легко провести аудит моєї компанії. Аеропорт – це проект нашого регіону, можна сказати, повітряні ворота до нього, якими будуть користуватись і харків’яни, і гості міст. Тобто, які можуть бути інвестиції, якщо в Харкові немає нормального аеропорту? Хто сюди приїде? Перше, куди потрапляють люди, приїжджаючи до країни чи до міста – це аеропорт та вокзал. Тому нас значно менше цікавив термін окупності проекту, хоч він і був присутній у розрахунках, ніж те, як цей проект інсталюється в нашому регіоні. Всі очікували цього будівництва, при цьому мало хто вірив, що це реально, всі сумнівались, обіцяли, що в нас тут буде намет замість терміналу.. Ну що ж, самі бачите: намету як раз немає, а ось термінал будується.
- Чи влада іде вам назустріч, спрощує якісь процедури, оптимізує оподаткування?
- Ні, ми справно платимо всі податки. Питання полягає тільки у меншому ступені бюрократизації оформлення, оперативному погодженні тих чи інших документів. В цьому плані нам йдуть назустріч.
- На парламентських слуханнях по Євро, даючи інтерв’ю польському телебаченню, Суркіс сказав, що те, що він побачив в Харкові, супроводжуючи пана Тейлора, було для нього справжньою сенсацією. Про що йшла мова?
- Ми просто просимо Григорія Михайловича частіше приїжджати до нас, тоді, можливо, буде менше сенсацій. Хоча, якщо побачене стало сенсацією, ми раді, що змогли влаштувати йому такий сюрприз. Вочевидь, в силу зайнятості, він не може дозволити собі частіше відвідувати регіони. А якщо серйозно, то розвернути таке будівництво, тим більше в такий складний час (не люблю я слово «криза»!) насправді досить непросто.
Повну версію інтерв’ю читайте: http://www.metallist.kharkov.ua/content/view/1368/97