За попередніми даними, Міжнародний аеропорт «Харків» протягом 2012 року обслужив близько 500 тис. пасажирів, що стало найвищим показником роботи цього транспортного об'єкту в історії незалежної України.
«Існує кілька факторів, які дозволили досягти рекордних показників. В першу чергу, це комплексна реконструкція Міжнародного аеропорту «Харків». У рамках підготовки об'єкта до проведення Євро-2012, ми отримали нову злітно-посадкову смугу, завдяки чому з'явилася можливість приймати у Харкові навіть важкі повітряні судна. Крім того, був створений великий сучасний пасажирський термінал, а стару будівлю реконструйовано і переформатовано під зустріч VIP-гостей. Це стало імпульсом для роботи з розширення географії нових прямих рейсів з Харкова, переговорам з різними міжнародними авіакомпаніями та ін.», - підкреслює Володимир Васильченко, директор компанії «Нью Системс АМ» (керуюча компанія Міжнародного аеропорту «Харків», входить до складу групи DCH Олександра Ярославського).
Під час проведення «харківських» матчів Євро-2012 аеропорт обслужив 750 зліт-посадок повітряних суден з 52 500 пасажирами на борту. Це у 3 рази більше зліт-посадкових операцій і майже у 4,5 рази більш інтенсивний пасажиропотік, ніж при стандартному режимі за аналогічний період часу. Найбільші компанії-авіаперевізники, на частку яких припала основна частина пасажиропотоку гостей Євро-2012 у Харкові, висловили свою вдячність адміністрації харківського аеропорту. А організатори Зимових Олімпійських Ігор Сочі-2014 висловили готовність перейняти досвід роботи Міжнародного аеропорту «Харків» при підготовці повітряних воріт нової олімпійської столиці до прийому гостей міжнародних змагань.
У 2012 році аеропорт зміг розширити число рейсів. Зокрема, для харків'ян і гостей першої столиці стали доступні щоденні перельоти у московський порт «Шереметьєво» (компанія «Аерофлот»), щотижневі перельоти у чорногорську Підгорицю (компанія «Ютейр Україна»). Два рази на день став виконуватися рейс «Харків - Київ (Жуляни)» (компанія «Ютейр Україна»). Крім того, удвічі було збільшено число перельотів за напрямом «Харків - Шарджа» (компанія Air Arabia). Було розширено сезонну співпрацю з авіаперевізником «МАУ», який протягом червня-вересня виконував рейси «Харків - Барселона» (Іспанія) і «Харків - Іракліон» (Греція) - обидва по два рази на тиждень. Також протягом минулого літа щотижня з Харкова вилітали рейси на грецькі Салоніки (компанія Astra Airlines).
На наступний рік керівництво Міжнародного аеропорту «Харків» ставить перед собою амбітні цілі - збільшити пасажиропотік до позначки 600 тис. осіб на рік. Досягти поставленої задачі планується у тому числі і за рахунок зростання кількості рейсів. Так, очікується збільшення частоти польотів з 1 до 2 разів на день за напрямком Москва - Шереметьєво (компанія «Аерофлот»); з 1 до 2 разів на тиждень за напрямком Салоніки (компанія Astra Airlines). Крім того, в планах аеропорту почати обслуговування рейсів «Харків - Москва (Домодєдово)» (компанії «Трансаеро»), а також «Харків - Сімферополь», «Харків - Баку», «Харків - Санкт-Петербург» (усі - компанії «ЮТейр Україна»). Паралельно з цим продовжується переговорний процес про співпрацю з такими відомими міжнародними авіаперевізниками, як Wizz Air (перельоти в Грузію і країни Європи), Air Berlin (перельоти в столицю Німеччини - Берлін), Alitalia (перельоти до столиці Італії - Риму) та ін.
Довідкова інформація
Міжнародний аеропорт «Харків» (http://hrk.aero/) - один з ключових об'єктів столиці Слобожанщини, реконструюється в рамках підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Старт масштабному проекту був даний 1 квітня 2008 року, коли компанія «Нью Системс АМ» (група DCH, власник - відомий український бізнесмен, генеральний інвестор і координатор підготовки Харкова до Євро-2012, президент ФК «Металіст» Олександр Ярославський) виграла конкурс на довгострокову оренду цілісного майнового комплексу харківського аеропорту.
Реконструкція Міжнародного аеропорту «Харків» була здійснена у форматі приватно-державного партнерства. Загальна сума інвестицій Олександра Ярославського в проект становить $ 107,2 млн. (аеровокзальний комплекс і прилегла територія). Сума фінансування, виділеного з Державного бюджету на реконструкцію аеродромного комплексу - $ 191,3 млн.